دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 491  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 832   |   تاریخ درج: سه شنبه, فروردين 20, 1398   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: خبرنگار گروه علمی ایرنا

 

اینوتکس 2019 با حضور بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور برگزار می شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس، از برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2019) با برپایی 400 غرفه و حضور همه بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور در خردادماه سال جاری خبر داد.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، اکبر قنبرپور روز دوشنبه در نشست خبری اینوتکس 2019 در محل کارخانه نوآوری آزادی اظهارکرد: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019) از 19 الی 22 خردادماه 1398 درفضای 10 هزارمتری در سالن 40 و 44 نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران با شعار «اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف» برگزار می شود.
وی ضمن دعوت از کلیه بازیگران اکوسیستم استارتاپی و فناور کشور برای حضور در این نمایشگاه، خاطر نشان کرد: فرایند ثبت نام در نمایشگاه از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا پنجم اردیبهشت ماه سال جاری ادامه خواهد یافت و علاقمندان برای دریافت غرفه می‌توانند به سایت رسمی نمایشگاه به آدرس www.inotex.com مراجعه کنند.
دبیر هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019) در ادامه هدف از برگزاری این نمایشگاه را افزایش تعامل بین سرمایه‌گذاران و استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور، افزایش میزان مشارکت و همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین شرکت‌ها و استارتاپ‌های داخلی و بین المللی با یکدیگر و نیز تولید و ارائه محتوای جدید برای اجزا مختلف اکوسیستم نوآوری و همچنین واکاوی چالش‌های این اکوسیستم عنوان کرد.
وی افزود: به منظور دستیابی به این اهداف، بیش از 400 استارتاپ، شرکت فناور، شتابدهنده، پارک فناوری، مخترع، مرکز رشد، سرمایه‌گذار خطرپذیر، منتور و مشاور همراه با ارائه کنندگان خدمات کسب و کار در غرفه های نمایشگاه حضور خواهند داشت.
قنبرپور با بین اینکه غرفه داران نمایشگاه اینوتکس 2019 را 400 مجموعه مختلف تشکیل می دهند، افزود: ما برای مجموعه های کوچک تر همچون استارتاپ ها، مخترعین و بروکرها، فضاهایی کوچکتر با هزینه کمتر و برای شرکت های فناور، مجموعه های سرمایه گذاری، پارک ها و شتابدهنده ها، فضای بزرگتری را در نظر گرفته ایم.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با بیان اینکه در اینوتکس 2019 رویدادها و بخش‌های مختلفی از جمله 400 جلسه B2B و همچنین 30 پیش رویداد و رویدادهای جانبی برنامه ریزی شده است، افزود: پیش بینی می شود حدود 8 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.
وی در ادامه با اشاره به سه نقطه تمایز نمایشگاه اینوتکس‌با سایر نمایشگاه ها اظهارکرد: اینوتکس جنبه بازرگانی ندارد، همه بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور در آن حضور فعال دارند و همچنین در برگزاری این رویداد بزرگ بازیگران اکوسیستم نوآوری کشور درگیر هستند.
قنبرپور همچنین با اشاره به برگزاری نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه با همکاری کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ESCAP) اظهارکرد: برگزاری این مجمع به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در دومین کمیته نوآوری ESCAP به تصویب رسیده که با توافقات شکل گرفته با سازمان ملل متحد، این مجمع میزبان سیاستگذاران عرصه علم و فناوری از 63 کشور جهان همزمان با اینوتکس 2019 در محل نمایشگاه بین المللی تهران است.
وی همچنین با اشاره به برگزاری اولین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش‌بنیان همزمان با نمایشگاه اینوتکس بیان کرد: نمایشگاه اینوتکس در سال آتی، میزبان نخستین گردهمایی بزرگترین شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاران و عناصر اصلی این اکوسیستم به عنوان هسته اصلی تحول و پیشرفت کشور است.
در این نشست که با حضور مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، علی مرتضی بیرنگ قائم مقام امور بین الملل معاونت علمی و سید احمدرضا علائی مدیر کل دفتر تبادلات بین المللی معاونت علمی همراه بود، از پوستر اینوتکس 2019 رونمایی شد.
هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019) روزهای یکشنبه تا چهارشنبه 19 الی 22 خردادماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با شعار «اکوسیستم نوآوری و فناوری زیر یک سقف» برگزار می شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)