دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 487  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 608   |   تاریخ درج: دوشنبه, دي 10, 1397   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: روابط عمومی موسسه رازی

 

تفاهم نامه همکاری میان موسسه رازی و شرکت تکوین آزمایش پارسه منعقد شد

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از انعقاد تفاهم نامه ای با شرکت تکوین آزمایش پارسه برای تولید فریزدرایر صنعتی دارویی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در خصوص انعقاد تفاهم نامه میان موسسه رازی و شرکت تکوین آزمایش پارسه (یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد فناوری رازی) برای تولید فریزدرایر صنعتی دارویی اظهار کرد: شرکت تکوین آزمایش پارسه، مستقر در اراک، از شرکت هایی است که در مرکز رشد فناوری رازی شکل گرفته و تقویت می شود و با استفاده از تجربیات و نیز تجهیزات موسسه رازی، برای نخستین بار در کشور اقدام به ساخت دستگاه فریزدرایر دارویی(خشک کن تحت خلاء) کرده است.

وی به انعقاد تفاهم نامه برای خریداری این دستگاه اشاره کرد و افزود: با توجه به کیفیت این دستگاه و در راستای حمایت از تولید داخلی، موسسه رازی اولین دستگاه فریز درایر دارویی تولید شده توسط این شرکت دانش بنیان را خریداری کرد.

رئیس موسسه رازی خاطرنشان کرد: با قرار گرفتن این دستگاه در خط تولید موسسه، در صورت رعایت الزامات مورد نیاز، تعداد دیگری از این دستگاه با حجم بالاتر توسط موسسه رازی خریداری خواهد شد که این امر علاوه بر حمایت از تولید داخلی، هزینه های جانبی برای خریداری و تعمیر و نگهداری این دستگاه ها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از محصولاتی که توسط موسسه رازی تولید می شود، می بایست به صورت فریز شده و خشک باشد، گفت: واکسن های زنده طیور، واکسن های ویروسی پزشکی و برخی از واکسن های دامی باید توسط دستگاه لیوفیلیزه فرآوری شوند.

دکتر اسحاقی خاطرنشان کرد: واردات این محصول خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور را به دنبال دارد که بر این اساس تولید کننده داخلی، با حمایت موسسه رازی اقدام به تولید این دستگاه کرده است.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)