دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 281  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1346   |   تاریخ درج: دوشنبه, مهر 20, 1394   |   ساعت: 03:38 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: ایسنا

 

تعیین تکلیف 800 طرح دانش‌ بنیان در کشور

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از میزان طرح‌های ارائه شده به صندوق نوآوری، 800 طرح دانش‌ بنیان تعیین تکلیف شده است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، دکتر بهزاد سلطانی در نشست مدیران بنگاه‌های اقتصادی و تشکل‌های مازندران که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان برگزار شد اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی با سرمایه اولیه سه هزار میلیارد تومان ایجاد و دولت به مدت سه سال موظف به تامین اعتبارات آن شد تا نیم درصد بودجه به این صندوق واریز شود.

وی با اشاره به اینکه این صندوق دائمی است، افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد عمومی توسعه ای است. اساسنامه این صندوق در دولت مصوب شد و در شورای نگهبان به تایید رسید. پولی که به این صندوق واریز می‌شود به دولت برنمی‌گردد و می‌تواند همانند یک نهاد اقتصادی فعالیت کند.

وی گفت: معافیت مالی 15 ساله، معافیت گمرکی و عوارض ورود و خروج و استفاده از صندوق نوآوری و شکوفایی از مزایای دانش بنیان شدن شرکتهاست.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه از یک هزار و 640 شرکت دانش‌بنیان هزار و 200 طرح به صندوق ارائه شده که 800 طرح تعیین تکلیف شده اند گفت: طرح‌هایی که تا سال پیش به این صندوق ارسال شده بودند نوپا بوده اما طرح‌های ارسالی امسال طرح‌های خوبی است.

وی اظهار کرد: 260 میلیارد تومان طرح در دست بررسی و 420 میلیارد تومان طرح تقاضا مشارکت در دست بررسی داریم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور خاطرنشان کرد: 44 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که نسبت به جمعیت استان و تعداد دانشگاه‌های فعال اندک است.

وی تصریح کرد: 32 طرح از سوی شرکتهای دانش بنیان مازندران به صندوق ارائه شده که 16 طرح مصوب شده و دو میلیارد و 200 میلیون تومان به آنها اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا، رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران نیز در این نشست اظهار کرد: بخش اقتصادی می‌تواند ارتباط کاری خوبی با این صندوق داشته باشد.

عبدالله مهاجر دارابی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از بخش اقتصادی نهایت بهره و استفاده را ببرد.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)