دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 261  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1205   |   تاریخ درج: شنبه, مهر 04, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: ایسنا

 

صادرات بیش از 22 میلیون دلار محصولات دانش‌بنیان از البرز

رئیس پارک علم و فناوری استان البرز از تلاش برای حضور بیشتر در بازار بین المللی خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 22 میلیون دلار کالا و خدمات به بازارهای بین المللی صادر کرده‌ایم.


رئیس پارک علم و فناوری استان البرز از تلاش برای حضور بیشتر در بازار بین‌ المللی خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 22 میلیون دلار کالا و خدمات به بازارهای بین المللی صادر کرده‌ایم.
عطاالله ربانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، گفت:هم اکنون 54 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز جذب شده‌اند که عمدتا دارای ایده‌های نوآورانه هستند.
وی ضمن اشاره به امید جامعه به حوزه محصولات فناورانه خاطرنشان کرد: مقامات ارشد کشور راه توسعه کشور را مسیر اقتصاد دانش بنیان می‌دانند به همین دلیل پارک‌های علم و فناوری شکل گرفته‌اند تا با جذب شرکت های دانش بنیان این مسیر به خوبی طی شود.
ربانی از پتانسیل بالای البرز در زمینه علم و فناوری گفت و تصریح کرد: وظیفه اصلی پارک علم و فناوری حمایت از فعالیت‌های فناورانه است و با توجه به پتانسیل های البرز امیدواریم که این حرکت بتواند بخش زیاد از جامعه را پوشش دهد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز به تجربه بالای محققین این پارک اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری البرز در کنار مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی که از قدمتی 25 ساله برخوردار است از تجربیات و امکانات خوبی بهره می‌بردکه این نوید بخش رشد استان در سال‌های آتی خواهد بود .
وی با تاکید بر جایگاه خوب البرز در فروش محصولات دانش بنیان گفت: البرز پس از استان های تهران و خراسان رضوی درجایگاه سوم کشور قرار دارد و اگر روند کنونی ادامه یابد سال های آینده این جایگاه حفظ خواهد شد.
ربانی در پایان از تلاش برای حضور بیشتر در بازارهای بین‌المللی گفت و یادآور شد: حضور گروههای اقتصادی بین المللی در نشانگر این است که زمینه برای مراودات بین‌المللی در استان البرز فراهم است

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)