دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 143  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1871   |   تاریخ درج: چهارشنبه, مرداد 28, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: ایسنا

 

60 واکسن انسانی و دام و طیور در برنامه توسعه فناوری و تولید موسسه رازی

قائم مقام رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: بر اساس برنامه راهبردی تدوین شده، تمرکز اصلی موسسه رازی در آینده بر توسعه و تولید فناوری واکسن و کنترل کیفی خواهد بود.


به گزارش سرویس فناوری ایسنا، دکتر بهمن عابدی کیاسری این مطلب را در جریان بازدید دکتر سلطانی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از موسسه عنوان کرد.

دکتر سلطانی در این بازدید آمادگی صندوق را برای حمایت از شرکت های دانش بنیان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی اعلام و تصریح کرد: شرکت هائی می توانند از حمایت صندوق بهره مند شوند که ضمن کسب عنوان دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری دارای طرح های فناورانه با ارزش اقتصادی فراوان باشند.

وی اضافه کرد: حمایت های صندوق شامل خدمات قرض الحسنه با بهره 4 درصد برای نمونه سازی صنعتی و ثبت پتنت و وام های کم بهره 14 تا 22 درصد و نیز مشارکت و سرمایه گذاری می باشد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفائی کشور گفت: سرمایه گذاری ریسک پذیر (VC) نیز از جمله خدمات صندوق می باشد و در مواردی که پروژه های تحقیقاتی با نمونه آزمایشگاهی بوده و دارای توجیه اقتصادی قوی می باشد امکان پذیر می باشد.

وی اعلام کرد در حال حاضر هزار و 500 شرکت دانش بنیان داریم که در برنامه پنجم پیش بینی شده است که تعداد شرکت های دانش بنیان به 20 هزار برسد.

وی مزایای شرکت های دانش بنیان را معافیت 15 ساله مالیاتی و استفاده از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفائی عنوان کرد.

دکتر کهرام، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی هم در سخنانی، تاسیس دو مرکز رشد، ایجاد 20 شرکت زایشی و استقرار حدود 25 شرکت در موسسه رازی را از تحولات عمده یک سال گذشته موسسه عنوان کرد.

وی افزود: موسسه رازی دارای فناوری های تجاری شده ای است که به بخش خصوصی قابل انتقال است.

بهمن عابدی کیاسری، قائم مقام رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: 20 واکسن انسانی و 40 واکسن دام و طیور در برنامه توسعه فناوری و تولید محصول جدید می باشد که نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشیم.

وی اضافه کرد: انتقال تکنولوژی برخی از این واکسن ها از خارج از کشور، جذب سرمایه گذاری خارجی، استفاده از فناوری های بومی شده واکسن در موسسه و انتقال آن به شرکت های دانش بنیان از برنامه های توسعه ای صنعت واکسن در بخش خصوصی می باشد.

قائم مقام رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: ایران در دو دهه اخیر دو مورد انتقال تکنولوژی واکسن از کشورهای خارجی برای واکسن های انسانی داشته که جهت توسعه صنعت نیازمند افزایش موارد انتقال تکنولوژی با همکاری سازمان بهداشت جهانی می باشیم.

وی گفت: کشورهای هند و چین بیشترین کشورهای گیرنده فناوری در دهه اخیر از طریق سازمان بهداشت جهانی بودند که این دو کشور با سرمایه گذاری های انجام شده در حال تبدیل شدن به مراکز بزرگ تولید کننده واکسن دنیا می باشند.

عابدی کیاسری افزود در حال حاضر حدود 120 واکسن جدید انسانی و 20 واکسن جدید دامی در برنامه تولید شرکت های واکسن سازی دنیا می باشند.

وی کشورهای موثر در حال ظهور بازار واکسن دنیا را چین، هند، کوبا، اندونزی و برزیل عنوان و تصریح کرد:این کشور ها در حال پیوستن به کشورهای بزرگ اروپائی و آمریکائی تولید کننده واکسن در دنیا می باشند.

عابدی کیاسری، بیشترین واکسن هایی که از طریق سازمان بهداشت جهانی انتقال تکنولوژی داده شده را آنفولانزا، فلج اطفال، هپاتیت B، هیب و روتاویروس عنوان کرد.

قائم مقام رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی گفت: ایجاد ساختار انتقال تکنولوژی و تجاری سازی فناوری از الزامات اصلاحی در موسسه رازی است که در آینده موسسه را به بزرگترین تولید کننده فناوری منطقه تبدیل خواهد کرد.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)