دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 135  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1396   |   تاریخ درج: سه شنبه, مرداد 13, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: ایرنا

 

دانش بنیان شدن ۱۵۶۷ شرکت/تصویب ۶۶ درصد مبالغ درخواستی شرکت های دانش بنیان در صندوق نوآوری

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر بهزاد سلطانی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در خصوص انعکاس فعالیت شرکت های دانش بنیان افزود: یک هزار و ۵۶۷ شرکت توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش بنیان شده و از بین این شرکت ها یک هزار و ۴۸ شرکت (حدود ۶۷درصد) به صندوق نوآوری و شکوفایی طرح خود را ارائه کرده اند


وی بیان کرد:از بین طرح ها ۷۴۹ طرح تعیین تکلیف شده (معادل ۷۱ درصد) و مابقی یا در دست بررسی، تاخیر در ارائه طرح و یا انصراف بوده است.

سلطانی اظهار کرد: از بین طرح های ارائه شده ۴۴۹ طرح مصوب شده (معادل ۶۰ درصد) و ۲۱۳ طرح شرکت های دانش بنیان یا رد و یا انصراف خود را اعلام کرده، از مجموع ۴۴۹ طرح مصوب، ۲۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در خواست دریافت تسهیلات ارائه شده که در مجموع ۱۷۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن در صندوق مصوب شده است.
وی با اشاره به اینکه در تصویب اعتبارات و ارائه تسهیلات سهل گیری های لازم انجام شده است،افزود:بیشترین نسبت ریالی از بودجه مصوب صندوق (یک میلیارد تومان) مربوط به تهجیزات پیشرفته ساخت و تولید آزمایشگاهی با ۱۹ درصد است.
سلطانی یادآور شد:داروهای پیشرفته و مهندسی پزشکی با ۱۸ درصد، الکترونیک و کنترل با ۱۷ درصد، فناوری زیستی ۱۴ درصد، محصولات پیشرفته سایر بخش ها مربوط به نفت و گاز و نیرو با ۱۱ درصد به ترتیب بیشترین نسبت ریالی مصوب شده را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود:فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزار و کامپیوتر، مواد و پویش، فناوری نانو، هوا و فضا، اپتیک و فتونیک و انرژی و فناوری های نو به ترتیب بیشترین نسبت ریالی از پول صندوق را به خود اختصاص داده است.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)