دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 127  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2148   |   تاریخ درج: دوشنبه, مرداد 12, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: خبرگزاری مهر

 

اولین همایش علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان برگزار می شود

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران از برگزاری همایش علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان در شهریور ماه برای اولین بار خبر داد.


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد وجگانی گفت: اولین همایش علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان با حضور معاونان رییس جمهور، وزرای بهداشت و علوم، جمعی از متخصصان و صاحبنظران رشته های علوم پایه پزشکی و نیز شرکت های دانش بنیان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور ماه امسال در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

وی افزود: ایجاد یک حرکت مداوم و موثر در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات دانش بنیان در حوزه علوم پزشکی و سوق دادن تحقیقات و امکانات مقاطع تحصیلات تکمیلی به حیطه تولید،  هدف اصلی این همایش دو روزه به شمار می رود.

وی ادامه داد: این همایش از سوی دفتر توسعه سلامت و فناوری وزارت بهداشت، جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران، انستیتو پاستور و انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران برپا می شود و  قصد دارد مسیر ورود به تولید دانش بنیان و نیز کارآفرینی را برای دانش آموختگان دانشگاه ها بویژه علوم پایه پزشکی تسهیل کند.

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران اظهار داشت: با توجه به گستره علوم پایه پزشکی و رشته های آن و نیز وسعت و تنوع حیطه های عملکردی و از سوی دیگر اثرگذاری این رشته ها در بخش خدمات، تولید، آموزش و پژوهش، طیف ویژه ای از پزشکان، استادان و محققان طی سال های اخیر، سرگرم تولید در حوزه فناوری بودند که برخی با ایجاد شرکت های دانش بنیان گام های موثری را در راه تبدیل علم به ثروت برداشته اند و همایش فوق با هدف نگاه ویژه به این مجموعه ها برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه معرفی مسایل و مشکلات تولیدات دانش بنیان و نیز آشنایی با راه حل ها و راهکارهای پیشنهادی مسئولان از اهداف اختصاصی این همایش است، یادآور شد: مبانی نظری و عملی تولید دانش بنیان در حوزه علوم پایه پزشکی با حضور معاونان ریاست جمهوری و مسئولان وزارتخانه های بهداشت و علوم ارایه خواهد شد

وجگانی، همچنین از برپایی پنل تجربیات موفق و چالش های تولید و نیز تجاری سازی محصولات دانش بنیان با حضور مسئولان وزارت بهداشت، خبرگان این حوزه، استادان دانشگاه و کارآفرینان این حوزه خبر داد.

وی ادامه داد: برگزاری چهار کارگاه آموزشی که همزمان با این همایش برگزار می شود به شرکت کنندگان این فرصت را می دهد تا با فرصت ها، مسایل و مشکلات تولید دانش بنیان بیشتر آشنا شوند.

به گفته وی، اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پایه پزشکی و  اعضای هیات علمی علوم پایه سایر دانشگاه ها از مخاطبان این همایش هستند. همچنین دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دیگر گروه های هدف این همایش به شمار می روند تا بتوان پایان نامه ها و رساله های دکترا و ارشد آنان را به سمت تولید دانش بنیان و رفع نیازهای کشور سوق داد.

وی تصریح کرد: سوق دادن تحقیقات این محققان و فراهم آوردن ظرفیت و امکانات در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حیطه تولید علم و این که بتوانیم، تولید را محور تحقیقات قرار دهیم نه تنها به اشتغال کمک خواهد کرد که با ایجاد کارآفرینی به ارتقای ثروت ملی نیز منجر خواهد شد.

به گزارش مهر، همزمان با برپایی این همایش، نمایشگاهی با حضور شرکت های دانش بنیان برگزار شده که این شرکت ها در آن به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)