دسته های اخبار
اخبار و رویدادها
کد مطلب : 121  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1867   |   تاریخ درج: يکشنبه, تير 14, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: باشگاه خبرنگاران

 

ارائه اظهارنامه مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان تیرماه 94

دبیرکارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موظف هستند اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان تیرماه 94 تحویل دهند، در غیر اینصورت نمی‌توانند ازمزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.


سید محمد صاحبکار دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران گفت: یکی از معیارهای ارزیابی شرکت‌های متقاضی، ارائه اظهارنامه مالیاتی است که شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان تیرماه 94 باید اظهارنامه مالیاتی خود را تحویل بدهند.

وی در ادامه افزود: شرکت‌ها در صورت نداشتن اظهارنامه نمی‌توانند از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند.

صاحبکار خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای شرکت‌های نوپا که در سال اول فعالیت خود هستند، معیار اظهارنامه مالیاتی بررسی نمی‌شود ولی اگر قبلا شرکتی به‌عنوان نوپا معرفی شده باشد برای تمدید مجوز و استفاده از مزایای قانون داشتن اظهارنامه مالیاتی ضروری است.

صاحبکار تصریح کرد: برخی از مدیران شرکت‌ها تمام توجه خود را به پیگیری موضوعات فنی شرکت معطوف می‌کنند، در حالیکه اهمیت موضوعات حسابداری مالی و مالیاتی بسیار است و شرکت‌هایی در فضای کسب و کار موفق می‌شوند که توانمندی لازم را در زمینه حسابداری مالی و مالیاتی داشته باشند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: همه شرکت‌ها می‌توانند تا پایان تیرماه 1394 اظهارنامه مربوط به سال مالی 1393 را تنظیم و به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند البته تنظیم دفاتر باید به‌دقت انجام شود و فاکتور‌های هزینه شرکت به صورت دقیق و کامل جمع‌بندی شود تا جزو هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب شود که در این زمینه شرکت‌ها می‌توانند از مشاوران مالیاتی استفاده کنند.

وی در ادامه بیان کرد: برخی از شرکت‌ها ممکن است در سال مالی 1393 درآمد و فروش نداشته باشند که می‌توانند اظهارنامه مالیاتی خود را با ذکر عدم فروش به سازمان امور مالیاتی ارائه نمایند و در صورتیکه در حساب‌های شرکت ضرر نشان داده شود، می‌توانند با سود‌های بعد متعادل شود و در مجموع باعث کاهش مالیات پرداختی شرکت شود.

صاحبکار عنوان کرد: بسیاری از شرکت‌هایی که دارای ایده‌های فناوری بودند به دلیل عدم توجه به مسائل حسابداری مالی و مالیاتی با شکست مواجه شده‌اند لذا کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان تصمیم گرفت که داشتن دفاتر مالی و داشتن اظهارنامه مالیاتی را جزو شروط اصلی استفاده از مزایای قانون قرار دهند

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)